متقاضی خرید سیم کارت / فروش سیم کارت در محل هستم

در صورتی که مایل به خرید یا فروش غیر حضوری هستید شما را به نزدیکترین دفتر پیشخوان دولت معرفی می کنیم تا به نمایندگی از طرف ما خرید یا فروش را انجام دهند و یا با شماره 88888921 تماس بگیرید.

شرایط تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی همراه اول

فروش سیم کارت

احتمالا بعد از خرید سیمکارت های اعتباری با مشکل تهیه شارژ و تمام شدن شارژ حین مکالمه مواجه شده اید.  اخیراً همراه اول  امکان تبدیل سیم کارت اعتباری همراه اول به دائمی را فراهم کرده است. بنابراین دیگر نیازی به خرید یک سیمکارت دائمی جدید ندارید.

به عنوان مالک سیم‌کارت‌، برای تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی با به همراه داشتن کارت ملی و سیم کارت، به یکی از فروشگاه‌ها و مراکز فروش سیمکارت همراه اول، مراکز تلفن ثابت و یا نمایندگی‌های همراه اول مراجعه کنید. سپس فرم مربوطه در اختیار شما قرار می‌گیرد که بعد از پر کردن آن، بایستی مبلغ 100 هزار تومان پرداخت کنید. به همین سادگی سیم کارت شما از اعتباری به دائمی تغییر خواهد کرد.

اگر قصد تغییر سیم کارت اعتباری همراه اول خود به سیم کارت دائمی را دارید باید برخی شرایط را در نظر داشته باشید که در ادامه هر یک از این شرایط را بیان می‌کنیم:

 1. کلیه مشترکین اعتباری می‌توانند سیم کارت خود را به دائمی تبدیل کنند.
 2. حداقل باید 6 ماه از زمان فعال سازی سیم کارت اعتباری شما بگذرد.
 3. در زمان تبدیل، سیم کارت اعتباری شما باید در حالت فعال باشد.
 4. تنها مالک سیم کارت (کسی که شماره سیم کارت به نام او ثبت شده است) اجازه تبدیل شماره تلفن همراه از اعتباری به دائمی را دارد. در صورتی که شخصی غیر از مشترک نسبت به تبدیل سیم کارت اقدام کند، شرکت ارتباطات سیار ایران مجاز است که شماره تلفن را بدون بازگشت هیچ یک از هزینه‌های تبدیل، به حالت اعتباری تغییر وضعیت دهد. شخص مذکور هم برای این تبدیل غیر مجاز مسئولیت حقوقی و کیفری داشته و باید خسارت وارده به مشترک و شرکت ارتباطات سیار ایران را پرداخت کند.
 5. اگر بیشتر از هزینه تبدیل سیم کارت، در سیم کارت اعتبار باشد، این اعتبار در اولین دوره قبض، به حساب بستانکاری مشترک انتقال خواهد یافت.
 6. اگر بسته‌ داده‌ای روی سیم کارت اعتباری به صورت فعال دارید که حجم و زمان آن هنوز به پایان نرسیده است، در صورتی که بسته روی سیم کارت دائمی قابل ارائه باشد، به سیم کارت دائمی او انتقال داده می‌شود.
 7. اعتبار هدیه انواع شارژ از جمله شارژ فوق‌العاده، جوانان و بانوان و همچنین سرویس چتر اضطراری و جمعه‌های رؤیایی و بسته‌های ترکیبی دلخواه به شماره تلفن همراه دائمی منتقل نمی‌شود.
 8. برای تبدیل شماره تلفن همراه اعتباری به دائمی، حداقل باید 6 ماه از زمان فعال‌ سازی سیم کارت همراه اول اعتباری بگذرد.
 9. بعد از تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی همراه اول، حداقل تا 6 بعد، امکان نقل و انتقال شماره تلفن را ندارید.
 10. پس از تبدیل شماره تلفن همراه اعتباری به دائمی، به هیچ عنوان نمی‌توانید مجدداً سیم کارت دائمی را به اعتباری تبدیل کنید.
 11. با توجه به اینکه بعد از تبدیل سیم کارت، مشترک تلفن همراه اعتباری به مشترک تلفن همراه دائمی تبدیل می‌شود، بنابراین کلیه مفاد قرارداد اشتراک تلفن‌های همراه دائمی دارای مبلغ سپرده یا تضمین پرداخت بر روابط مابین شرکت و مشترک حاکم خواهد بود. پس مشترک باید قبل از امضای این فرم، مفاد قرارداد اشتراک سیم کارت دائمی در سایت همراه اول را کاملاً و به صورت دقیق مطالعه کند. امضای این فرم به منزله پذیرش مفاد قرارداد و اصلاحات بعدی آن است.
 12. پس از تغییر مشترک به دائمی کلیه قوانین حاکم بر مشترکین دائمی اعم از چرخه عمر سیم کارت (سلب امتیاز، استرداد ودیعه، قطع و ...) بر این دسته از مشترکین نیز اجرایی می‌شود.
 13. مشترکین دارای سیم کارت‌های دیتا، درسا و انارستان، سازمانی، گردشگری، زائر، حقوقی، همگانی و روستایی امکان تغییر به دائمی را ندارند.
 14. امکان مشاهده و یا پرداخت صورتحساب و یا فعال سازی سرویس‌های مختلف از درگاه‌هایی مانند *۱۰# ، *۱# و همچنین سامانه ۹۹۹۰ ، ۲۴ ساعت پس از تبدیل ممکن می‌شود.

 

۱۳۹۹/۶/۲۱