متقاضی خرید سیم کارت / فروش سیم کارت در محل هستم

در صورتی که مایل به خرید یا فروش غیر حضوری هستید شما را به نزدیکترین دفتر پیشخوان دولت معرفی می کنیم تا به نمایندگی از طرف ما خرید یا فروش را انجام دهند و یا با شماره 88888921 تماس بگیرید.

آیا «سیم کارت بی‌هویت» در شبکه ایرانسل وجود دارد؟

سیم‌کارت های ایرانسل نیاز به احراز هویت دارند ،احراز هویت در هنگام خرید سیم کارت ایرانسل اجباری است. به گزارش خبرنگار روابط عمومی ایرانسل در خصوص سیم کارت‌های بی‌هویت گفت :

«فروش سیم کارت بی‌هویت» در شبکه ایرانسل وجود ندارد

پیرو مطلب منتشر شده در تاریخ ۲۵/۰۱/۹۹ با کد خبر ۷۳۱۶۱۰۷ با عنوان «رئیس پلیس فتا استان تهران مطرح کرد؛ بیشترین تعداد سیمکارت‌های بدون هویت متعلق به شرکت ایرانسل است»، ضمن سپاس از آن رسانه وزین، با احترام به استحضار می‌رساند.

برخلاف موضوع مطرح شده دربارۀ ارائه سیمکارت بدون هویت، در هیچ یک از فروشگاه‌ها، مراکز خدمات، مراکز ارتباط با ایرانسل و سایر کانال‌های فروش سیم کارت، امکان ثبت‌نام و فعال‌سازی سیمکارت بدون ارائه کارت شناسایی معتبر و شماره ملی (یا گذرنامه برای اتباع خارجی) وجود ندارد و تمام سیم کارت‌های فعال در شبکه ایرانسل، مالک مشخص و ثبت شده دارند.

فرآیند ثبت‌نام تمامی سیمکارت‌های ایرانسل به صورت حضوری و پس از تأیید مدارک شناسایی متقاضی توسط نمایندگان ایرانسل و با ثبت مشخصات هویتی و تصویر مدرک شناسایی و تطبیق آن با فرد متقاضی و نیز ثبت اطلاعاتی از جمله نام، نام خانوادگی، شماره ملی (یا گذرنامه برای اتباع خارجی)، نشانی و کدپستی در سامانه‌های ایرانسل انجام می‌شود. علاوه بر این، فرایند ثبت‌نام و فعال‌سازی سیمکارت به گونه‌ای طراحی شده که از طریق سامانه «شاهکار» و ارتباط آنلاین با سازمان ثبت احوال و یا ارتباط با ادارۀ گذرنامه برای اتباع خارجی، اطلاعات ارائه شده توسط متقاضی، با اطلاعات ثبت احوال (یا اداره گذرنامه برای اتباع خارجی) مطابقت داده شده و فرایند احراز هویت به طور کامل انجام می‌شود. همچنین پیامکی برای تمام شماره‌های ثبت شده با شماره ملی مالک سیمکارت جدید ارسال شده و ثبت‌نام سیمکارت جدید با آن شماره ملی اطلاع‌رسانی می‌شود.

فرایند مورد اشاره، بر اساس مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای همۀ اپراتور‌ها یکسان است و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بر حسن اجرای آن نظارت کامل دارد. سیمکارت‌های گردشگری یا توریست نیز، صرفا با ارائۀ گذرنامه برای اتباع خارجی در هنگام ورود به کشور، به طور موقت فعال شده و ایرانسل پس از گذشت ۳۰ روز، این سیمکارت‌ها را به صورت خودکار غیرفعال می‌کند.

همچنین در صورتی که طی دورۀ ۳۰ روزۀ مورد اشاره، برخی افراد سودجو، با سوءاستفاده از کم‌اطلاعی گردشگران خارجی، سیمکارت‌هایی که به نام آنان ثبت شده است را در اختیار گرفته و از آن برای اعمال مجرمانه استفاده کنند، طبعاً تمام تبعات و مسئولیت حقوقی هرگونه سوءاستفاده از سیمکارت‌ها، بر عهده مالک قانونی سیمکارت خواهد بود و ایرانسل نیز موارد سوءاستفاده از سیمکارت‌های خود را در مراجع قانونی پیگیری خواهد کرد.

روابط عمومی شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل"

شایان ذکر است روز گذشته سرهنگ کاظمی، رئیس پلیس فتای استان تهران، در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص وجود سیمکارت‌های بی‌هویت توضیحاتی داد و بیشترین تعداد سیمکارت‌های بدون هویت را متعلق به شرکت ایرانسل دانست.

۱۳۹۹/۴/۲۰