مشاوره رایگان   021.22.22.0903
متقاضی خرید سیم کارت / فروش سیم کارت در محل هستم

در صورتی که مایل به خرید یا فروش غیر حضوری هستید شما را به نزدیکترین دفتر پیشخوان دولت معرفی می کنیم تا به نمایندگی از طرف ما خرید یا فروش را انجام دهند و یا با شماره 88888921 تماس بگیرید.

سیم کارت های USIM و تفاوتش با سایر سیمکارت ها

سیم کارت‌ها در طی چند سال اخیر مانند دیگر وسایل ارتباط جمعی با تحول بسیار زیادی روبه‌رو بوده اند. به دنبال این پیشرفت ها متقاضیان خرید سیم کارت از اپراتورهای مختلف روز به روز افزایش یافت. در حال حاضر جدیدترین نوع سیمکارت در بازار فروش سیم کارت، سیمکارت های یوسیم USIM می باشند. این سیم‌کارت از نظر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نسبت به سیم کارهای قبلی بسیار هوشمندتر است.

مهم‌ترین مزیت‌ این نوع سیم‌کارت افزایش امنیت آن است. بسیاری از افراد بر این باور هستند اپراتورها تنها برای تبلیغات از این اصطلاح استفاده می‌کنند در حالی که این یک اشتباه است. سیم‌کارت یوسیم تماس‌های ورودی و خروجی را با استفاده از الگوریتم‌های خاص و پیشرفته به‌صورت رمزگذاری شده ثبت و ضبط می‌کند از این رو امکان دسترسی به آن‌ها را بسیار سخت می‌کند.

همچنین اتصال به اینترنت و برخورداری از سرعت بالای آن به‌وسیله‌ی سیم‌کارت‌های یوسیم بسیار بهتر شده است. این سیم‌کارت‌ها از اینترنت‌ نسل‌ چهارم 4G پشتیبانی می‌کنند.

در حال حاضر هر یک از اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل سیم‌کارت‌های خود را با تکنولوژی یوسیم طراحی و تولید می‌کنند. شرکت ایرانسل پس از حضور اینترنت نسل سوم به دلیل یکسان بودن سخت‌افزار از سیم‌کارت جدید رونمایی نکرد در حالی که برای اینترنت نسل چهارم یا LTE سیم‌کارت یوسیم را راهی بازار کرد. برای دریافت این سیم‌کارت نیاز به تغییر شماره موبایل نیست بلکه با مراجعه به سایت و یا دفاتر اپراتور خود می‌توان سیم‌کارت جدید دریافت کرد.

سیم‌کارت‌های یوسیم دیگر مشکلات اندازه‌ی سیم‌کارت‌های قبلی را ندارند. این سیم‌کارت‌ها به‌اندازه‌ی جای مشخص آن‌ها در گوشی‌های هوشمند جدید هستند. درگذشته اندازه‌ی فضای قرارگیری سیم‌کارت‌ها در گوشی‌های تلفن همراه هم بزرگ بود که آن هم با پیشرفت مدل‌ها و طرح‌های موبایل تغییر کرده و بسیار کوچک شده است. 

قیمت سیم‌کارت‌های یوسیم بسیار ارزان است. تعویض آن‌ها با سیم‌کارت‌های معمولی یا نسل‌های قبل بسیار کار هوشمندانه‌ای است. با مبلغ بسیار کمی می‌توان از پهنای باند بیشتری استفاده کرد و کارهای خود را با سرعت بیشتری پیش برد. برخی از متخصصان بر این باور هستند این سیم‌کارت‌ها نسل جدید از تکنولوژی هستند که بسیاری از کارهای کلاسیک و دستی را به‌صورت خودکار انجام می‌دهند. پرداخت قبض موبایل و پرداخت هزینه‌ی بلیت مترو به کمک این سیم‌کارت‌ها ممکن می‌شود.

یکی دیگر از تفاوت‌های عمده‌ی سیم‌کارت یوسیم (سیم‌کارت نسل چهارم) با سیم‌کارت‌های معمولی در حافظه‌ی آن‌ها است. یوسیم‌ها از چندین برابر حافظه برخوردار هستند و به‌راحتی می‌توانند اطلاعات مربوط به هزاران تماس را در خود ذخیره کنند. اپراتور ایرانسل ادعا کرده با دریافت این سیم‌کارت مشتریان می‌توانند از سرعت بالای اینترنت در حدود چهار برابر بیشتر از نسل سوم برخوردار باشند که این خود پیشرفت بسیار قابل توجه و چشمگیری است.

اولین سیم‌کارت‌های موجود در ایران به‌صورت دائمی بوده ولی باگذشت چند سال نوع جدیدی از سیم‌کارت روانه‌ی بازار شد که به سیم‌کارت اعتباری معروف بود. سیم‌کارت اعتباری از لحاظ اینترنت و اتصال به شبکه‌ی مخابرات هیچ تفاوتی با سیم‌کارت دائمی ندارد تنها پیش شماره‌ی آن‌ها متفاوت است. همچنین یکی از تفاوت‌های مهم آن‌ها نحوه‌ی پرداخت قبض آن‌ها است. سیم‌کارت دائمی به‌صورت ماهانه قبض خود را به‌صورت پایان دوره یا میان دوره پرداخت می‌کند در حالی که سیم‌کارت اعتباری باید شارژ تهیه کند. این شارژ در رقم‌های مختلف است و هر فرد براساس نیاز خود باید یکی از آن‌ها را تهیه کند.

۱۴۰۱/۸/۱۴
دریافت لیست شماره های 912