مشاوره رایگان   021.22.22.0903
متقاضی خرید سیم کارت / فروش سیم کارت در محل هستم

در صورتی که مایل به خرید یا فروش غیر حضوری هستید شما را به نزدیکترین دفتر پیشخوان دولت معرفی می کنیم تا به نمایندگی از طرف ما خرید یا فروش را انجام دهند و یا با شماره 88888921 تماس بگیرید.

خاموش بودن سیم کارت باعث افزایش قیمت سیم کارت می شود؟

 سیم کارت صفر و کارکرده

با توجه به تفاوت قیمت سیم کارت همراه اول صفر و کارکرده، عده ای بر این باورند که اگر خط مورد نظر برای مدت طولانی خاموش باشد سیم کارت در حد صفر محسوب می شود. و یا اینکه گفته می شود خاموش بودن سیم کارت، برای مدتی قبل از فروش آن ضروری است، آیا صحت دارد؟ آیا واقعا باید قبل از فروش سیم کارت، آن را – برای مدتی کم یا طولانی – خاموش نگه داریم؟ این موضوع در بین بسیاری از متقاضیان فروش سیم کارت، مخصوصا دارندگان سیم کارت ۰۹۱۲ همراه اول و سیم کارت های رند و قیمتی اپراتورهای دیگر وجود دارد و آنها درباره این موضوع دچار تردید هستند در ادامه این مقاله از سایت سیم کارت جم به بررسی این موضوع پرداخته ایم.

 

 

تعیین قیمت سیم کارت همراه اول با توجه به مولفه های خاصی انجام می شود. قبل از اینکه به موضوع خاموش بودن سیم‌ کارت قبل از فروش آن بپردازیم، بهتر دیدیم که به عوامل موثر در تعیین قیمت سیم کارت همراه اول اشاره ای داشته باشیم، از جمله موارد که می توان برشمرد موارد زیر می باشد:

  • دائمی یا اعتباری بودن سیم‌کارت
  • نوع پیش شماره سیم کارت
  • کد سیم کارت
  • میزان رند بودن و شماره سیم کارت
  • شرایط سیم کارت اعم از سلبی بودن یا نبودن، بومی بودن و…

عوامل ذکر شده در پاراگراف بالا، مهم ترین و اساسی ترین عواملی هستند که باعث می شوند برای یک سیمکارت ، قیمت مناسب با ارزش واقعی آن در نظر گرفته شود. تعیین قیمت سیم کارت کار دشواری است و در هر شرایطی باید توسط یک کارشناس فروش باتجربه و حرفه ای انجام شود. خرید و فروش سیم کارت، بدون دریافت مشاوره و راهنمایی از یک فرد متخصص در این حوزه، قطعا باعث ضرر و زیان افراد خواهد شد.

در موارد ذکر شده بالا، چیزی درباره خاموش بودن سیم کارت گفته نشده است، اما این موضوع از قدیم، یکی از شرایط ضروری برای افزایش قیمت سیم کارت قبل از فروش آن بیان شده است. هنوز هم خیلی ها معتقد به این دیدگاه هستند، اما آیا درست است؟

 

 

 

سیم کارت صفر و سیم کارت در حد صفر

یکی از اصلی ترین دلایل اینکه برخی افراد قبل از فروش سیم کارت، اقدام به خاموش کردن آن برای مدتی می نمایند، تبدیل کردن سیم کارت به یک سیم کارت در حد صفر (سیم کارتی که زنگ خور و مزاحمت چندانی ندارد) است. این اصطلاح، تا سال ها پیش در قیمت گذاری سیم کارت مرسوم بود و حتی در برخی معاملات، قیمت سیم کارت در حد صفر، بالاتر از سیم کارت های هم رده اش قیمت گذاری می شد.

اما این روزها، اوضاع فرق کرده است و چنین ویژگی و آپشنی برای سیم کارت تعریف نمی شود و برای آن، قیمت بالاتری نمی پردازند. ملاک جدید قیمت گذاری سیم کارت این است که سیم کارت یا صفر و دست اول است و یا کارکرده و دست دوم. سیم کارت در حد صفر، تنها یک امتیاز برای فروش سریع ترو جلب توجه بیشتر روی آن است.

در هر صورت سیم کارت کارکرده زنگ خور دارد

با خاموش بودن سیم کارت برای مدتی قبل از فروش آن، اتفاق خاصی برای آن خط نمی افتد زیرا سیم کارت کارکرده، به هر حال مورد استفاده قرار گرفته است و زنگ خور دارد. یکی دیگر از موضوعاتی که باید به آن توجه کنید، انواع برنامه هایی است که روی شماره سیم کارت ها فعال هستند که همین‌ موضوع هم در آن تاثیر گذار است و به هیچ عنوان نمی توان ادعا کرد یک سیم کارت در حد صفر است. حتی سیم کارت های سلبی هم که برای مدت چند سال خاموش و در چرخه تخلیه قرار داشته اند نیز به هیچ عنوان، گران قیمت تر به فروش نمی رسند.

خطر سلب امتیاز با خاموش بودن سیم کارت!

به این نکته توجه داشته باشید که سیم کارت های اعتباری و سیم کارت های دائمی، تنها برای مدت کوتاهی می توانند خاموش بمانند. اگر قصد دارید قبل از فروش سیم کارت خود، مدتی آن را خاموش نگه دارید، باید دقت کنید که بیشتر ار مدت زمان تعیین شده از سوی اپراتور نباشد. زیرا ممکن است سیم کارت تخلیه و به چرخه سلب و جمع آوری توسط اپراتور وارد شود. 

خرید سیم کارت مناسب از مراجع رسمی و تخصصی

اگر به دنبال قیمت گذاری منصفانه و یا خرید یک سیم کارت با کمترین میزان زنگ خور و مزاحمت هستید، باید به مراجع رسمی و نمایندگی های معتبر و خوشنام مراجعه کنید. تنها در این صورت است که می توانید بهترین و مناسب ترین سیم کارت را خریداری نمایید و یا با خیال راحت، سیم کارت خود را به قیمت واقعی آن بفروشید. سیم کارت جم با بیش از 20 سال سابقه مورد خوبی برای خرید سیم کارت است.

 

 

 

۱۴۰۳/۲/۹

نظرات کاربران

محسن
ممنون از مجموعه خوبتون، من ازتون خرید داشتم خیلی راحت و سریع کارم انجام شد
مشترکین جم
خوشحالم که راضی بودین
سیم کارت دریافت لیست شماره های 912
سیم کارت