مشاوره رایگان   021.22.22.0903
متقاضی خرید سیم کارت / فروش سیم کارت در محل هستم

در صورتی که مایل به خرید یا فروش غیر حضوری هستید شما را به نزدیکترین دفتر پیشخوان دولت معرفی می کنیم تا به نمایندگی از طرف ما خرید یا فروش را انجام دهند و یا با شماره 88888921 تماس بگیرید.

روش‌های انتقال شارژ به خط اعتباری همراه اول

سیم کارت همراه اول

سیم کارت های دائمی همراه اول را می توان یکی از پرفروش ترین سیمکارت ها در بازار فروش سیم کارت دانست. در این بین کسانی که تمایل به خرید سیم کارت دائمی همراه اول ندارند، اقدام به تهیه سیم کارت اعتباری همراه اول می کنند. خرید کارت شارژ برای سیم کارت های اعتباری همراه اول یکی از ضروریات برای اتصال تماس با دیگران می باشد. روش های متفاوتی برای زمانی که در مواقع ضروری شارژ سیم کارت شما تمام شد   وجود دارد که در ادامه ی این مطلب به بررسی این راه ها پرداخته ایم. به منظور انتقال اعتبار چه مشترک خطوط اعتباری باشید و چه دائمی همراه اول می‌توانید از سه روشی که در ادامه به شما توضیح خواهیم داد استفاده کنید.

  • اولین راه استفاده از کد دستوری می باشد:

جهت انتقال شارژ به خطوط اعتباری همراه اول، یکی از سریع‌ترین و ساده‌ترین راه‌ها استفاده کردن از کدهای دستوری می باشد. البته توجه به این موضوع بسیار مهم است که کد دستوری در نظر گرفته‌شده جهت انتقال اعتبار برای مشترکین خطوط دائمی همراه اول با کدی که برای مشترکین خطوط اعتباری تعیین شده متفاوت است.

اگر جزو مشترکان با خطوط اعتباری همراه اول هستید لازم است در قسمت شماره گیر موبایلتان کددستوری #142*10* (ستاره ده ستاره صد و چهل و دو مربع) را شماره گیری کنید و بر روی گزینه تماس ضربه بزنید. سپس بعد از وارد کردن این کد پیغامی به شما نمایش داده شده و از شما درخواست می‌شود که شماره خطی را که می‌خواهید به آن اعتبار انتقال دهید را وارد کنید.

در ادامه لازم است مبلغی را که می‌خواهید به خط طرف مقابل منتقل کنید را وارد کرده و پس از آن منتظر باشید تا نتیجه درخواست انتقال شارژ در قالب یک پیامک به شما اطلاع‌رسانی شود. در صورت انجام انتقال، هزینه انتقال به علاوه مبلغی که انتقال داده‌اید از اعتبار خط شما کسر می‌شود.

اگر شما نیز جزو مشترکانی هستید که از خط دائمی همراه اول استفاده می‌کنید جهت انتقال وجه از طریق کد دستوری لازم است کد اختصاصی خطوط دائمی را وارد کنید. این کددستوری عبارت است از #141*10* (ستاره ده ستاره صد و جهل و یک مربع). ابتدا لازک است این کد را در شماره‌گیر موبایلتان بگیرید و سپس در مراحل بعد شماره مورد نظر جهت انتقال دادن وجه و مبلغی را که قصد دارید انتقال دهید را وارد کرده و در انتظار نتیجه درخواست انتقال شارژ بمانید.

در صورتی که دارای شرایط انتقال اعتبار باشید، مبلغ مورد نظر برای انتقال و هزینه انتقال شارژ در قبض بعدی شما محاسبه خواهد شد.

  • دومین راه استفاده از اپلیکیشن همراه من می باشد:

در کنار خدمات مختلفی که همراه اول به مشترکان خود ارائه می‌کند، اپلیکیشن همراه نیز یکی از اپلیکشن ها مفید و کاربردی این اپراتور می باشد که امکان انتقال اعتبار را هم برای مشترکین خود فراهم کرده است. اگر جرو مشترکین خطوط اعتباری هستید و قصد دارید از طریق اپلیکیشن شارژی را به یک خط اعتباری دیگر انتقال دهید لازم است به منظور انجام این کار در میان خدمات مختلف این اپ گزینه «خدمات شارژ» را انتخاب کنید. 

در ادامه بر روی بخش «انتقال اعتبار» ضربه بزنید تا فرایند انتقال برای شما آغاز شود. در مرحله بعدی لازم است کدی که از طریق پیامک برایتان ارسال شده است را وارد کنید و سپس شماره مقصد را تایپ کنید.

در آخرین مرحله لازم است مبلغی را که مایل هستید آن را انتقال دهید وارد کنید و در انتظار پیغام نتیجه بررسی درخواست خود باشید.

چنانچه جزو مشترکان خطوط دائمی همراه اول هستید، لازم است بعد از مراجعه به اپلیکیشن همراه من سرویس «انتقال اعتبار» را انتخاب کنید و بعد از آن کدی که برای شما ارسال شده است را وارد کنید.

در ادامه لازم است مبلغی را که می‌خواهید به خط دیگری انتقال دهید انتخاب کرده و بعد شماره مقصد خود را هم درج کنید و درخواست انتقال بدهید تا بعد از بررسی‌های لازم این درخواست نتیجه به شما نمایش داده شود.

  • سومین راه انتقال اعتبار از طریق پیامک است:  

جهت انتقال شارژ از خطوط اعتباری و دائمی اپراتور همراه اول معمولا دو روش وجود دارد که عبارت است از: استفاده از کد دستوری و اپلیکیشن همراه من که بسیار کاربردی‌تر و سریع‌تر از روش‌های دیگر است.

با این حال همراه اول امکان انتقال اعتبار از طریق پیامک را هم فراهم کرده و البته این روش همیشه در دسترس نیست و در مواقعی عملیات انتقال وجه از این طریق، نیمه کاره و ناتمام باقی می‌ماند.

ما قصد داریم در ادامه نحوه انتقال شارژ به خطوط اعتباری همراه اول با استفاده از پیامک را هم به شما کاربران عزیز آموزش دهیم اما هم‌چنان توصیه‌ی ما این است که از دو روش قبلی برای انجام این کار استفاده کنید تا کارتان با سرعت بیشتر و با درصد خطای کمتری انجام شود.

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که در متن ارسالی برای این شماره باید چه چیزی بنویسید و در پاسخ به این سوال لازم است به شما بگویم که باید با یک الگوی مشخص اطلاعات مورد نیاز برای انتقال را در پیامک خود بنویسید.

لازم است در قالب یک پیامک شماره‌ موردنظر * (ستاره) مبلغ مورد نظر (به ریال) را وارد کنید.

به این موضوع دقت داشته باشید که در ابتدای پیامک باید شماره‌ای که قصد انتقال شارژ را دارید وارد کنید، بعد * (ستاره) را وارد کنید و در ادامه، مبلغ مورد نظر برای انتقال را به ریال وارد کنید.

به یاد داشته باشید که در متن این پیامک نباید هیچ حرف، کلمه، علائم نگارشی، اموجی یا عدد دیگری وارد کنید. همچنین تمام این اطلاعات را به‌صورت پشت سر هم و بدون هیچ فاصله‌ای باید تایپ کنید.

پس از نوشتن این اطلاعات پیامک را ارسال کنید. در ادامه اگر همه چیز به‌درستی پیش برود در قالب یک پیامک نتیجه درخواست انتقال اعتبار در قالب پیامک به شما اعلام اطلاع داده خواهد شد.

از هر روشی که برای انتقال وجه استفاده کردید لازم است یک نکته را به یاد داشته باشید: اگر شماره موبایلی که برای انتقال اعتبار به آن اقدام کرده‌اید اشتباه وارد کنید مبلغ شارژ به آن شماره انتقال پیدا خواهد کرد و راهی برای تصحیح آن و بازگشت وجه انتقال‌ یافته وجود ندارد.

پس هنگام وارد کردن شماره در فرایند انتقال وجه حواستان باشد که شماره را به درستی و با دقت بالا را وارد کنید.

سوالات متداول:

- از چه کدی برای انتقال اعتبار همراه اولمی توان استفاده کرد؟

کد انتقال برای خطوط دائمی همراه اول عبارت است از #141*10* (ستاره ده ستاره صد و چهل و یک مربع) و برای خطوط اعتباری همراه اول #142*10* (ستاره ده ستاره صد و چهل و دو مربع) است.

- انتقال اعتبار همراه اول چقدر هزینه دارد؟

هر انتقال اعتبار برای انتقال‌دهنده 40 تومان به‌علاوه 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده هزینه دارد.

 

۱۴۰۲/۶/۲۵

نظرات کاربران

سیم کارت دریافت لیست شماره های 912
سیم کارت