مشاوره رایگان   021.22.22.0903
متقاضی خرید سیم کارت / فروش سیم کارت در محل هستم

در صورتی که مایل به خرید یا فروش غیر حضوری هستید شما را به نزدیکترین دفتر پیشخوان دولت معرفی می کنیم تا به نمایندگی از طرف ما خرید یا فروش را انجام دهند و یا با شماره 88888921 تماس بگیرید.

دلایل سلب امتیاز سیمکارت های دائمی ایرانسل و رایتل

 

سلب امتیاز سیم کارت ایرانسل

مشترکین سیم کارت های اپراتور ایرانسل به 3 روش میتوانند برای گرفتن صورتحساب سیمکارت دائمی خود اقدام کنند.

ابتدا از طریق ارسال یک پیامک بدون متن به شماره 5455

دومین راه از طریق دریافت صورت حساب از طریق ایمیل : برای دریافت صورتحساب از طریق ایمیل، وارد پورتال کنترل حساب اینترنتی شده و گزینه دریافت قبض را انتخاب کنید.

و سومین راه، ارسال پیامک بدون متن به شماره 5459 در کل همه مشترکان ایرانسل میتوانند از طریق اپلیکیشن ایرانسل من میزان کارکرد خط خود را باجزئیات شفاف ملاحظه و از همان طریق نسبت به پرداخت صورتحساب به صورت اینترنتی اقدام کنند.

در صورتی که مشترک تا مهلت تعیین شده صورت حساب خود را نپردازد پس از 4 روز خط به صورت یک طرفه قطع میشود و پس از گذشت 57 روز اگر باز هم قبض پرداخت نشود، خط به طور کامل قطع میشود. سرانجام اگر پس از گذشت 140 روز از صدور صورتحساب (51 روز بعد از قطع دوطرفه) قبض پرداخت نشود، شرکت ایرانسل مجاز است شماره تلفن همراه مشترک را از شبکه حذف و اقدام به سلب امتیاز سیمکارت کند.

سلب امتیاز سیمکارت اعتباری ایرانسل

چنانچه سیم کارت اعتباری به مدت 90 روز پیاپی فعالیتی نداشته باشد از مالکیت مشترک خارج میشودو به ایرانسل بازگردانده میشود. برای پیشگیری میتوان یک تماس برقرار کرد یا یک پیامک فرستاد.

سلب امتیاز سیم کارت دائمی رایتل

سیم کارت دائمی رایتل این چنین است که اگر بدهی مشترک با سقف اعتبارش برابر یا از آن بیشتر باشد؛ وضعیت سیم کارت یک طرفه خواهد شد. در وضعیت قطع یک طرفه، مشترک تنها قادر به دریافت مکالمه صوتی و تصویری، پیام کوتاه ، سیم کارت مجدداً پیام چندرسانه ای خواهد بود. در صورت پرداخت صورت حساب میان دوره به وضعیت فعال برمیگردد.

اگر سیم کارت 14 روز پیاپی در وضعیت یکطرفه باقی بماند سپس به صورت دو طرفه قطع خواهدشد. این وضعیت تمامی خدمات رایتل برای مشترک غیرفعال خواهدبود. این وضعیت با پرداخت صورتحساب میان دورها لغو شده و سیم کارت فعال خواهد شد. در صورت سرقت یا مفقودی سیم کارت رایتل،یا درخواست مشترک از مرکز تماس، امکان قطع دوطرفه وجود دارد.

اگر سیم کارت رایتل 365 روز متوالی در وضعیت قطع دوطرفه باقی بماند، منقضی میشود. با منقضی شدن سیمکارت، شما 180 روز فرصت دارید تا با پرداخت بدهی سیم کارت رایتل خود را فعال کنید .پس از پایان این مدت ،ظرف پنج سال در چارچوب قوانین شرکت رایتل، با پرداخت مجدد مبلغ، سیم کارت فعال خواهدشد. واما پس ازگذشت پنج سال ،سیمکارت شما قابل واگذاری به شخص دیگری است.

سلب امتیاز سیمکارت اعتباری رایتل

اگر مبلغ اعتبارتان تمام شود، سیمکارت قطع یک طرفه میشود که درصورت شارژ مجدد(که به صورت افزایش اعتبار، دریافت اعتبار، خرید بسته است) وصل میشود. درصورتی که 180 روز در حالت یکطرفه بماند، سیم کارت قطع دوطرفه میشود. در این وضعیت قادر به استفاده خدمات اپراتور رایتل نخواهیدبود.

رفع مشکل قطع دوطرفه، مشابه وضعیت قطع یک طرفه است. اگر به مدت 30 روز در وضعیت قطع دوطرفه باقی بمانید و یا سیم کارت خود را تا 365 روز فعال نکنید،سیم کارت و شماره آن منقضی میشود.

برای رفع این مشکل به مدت یکسال فرصت دارید تا بامراجعه به یکی دفاتر رایتل و در چارچوب سیاستهای این شرکت، با پرداخت مبلغی ، سیم کارت خود رافعال کنید.

درصورت باقی ماندن سیم کارت در وضعیت منقضی به مدت یک سال، سیم کارت به صورت خودکار بازیافت و قابل واگذاری به شخص دیگری خواهد بود.

تخلیه سیم کارت

سیم کارت تخلیه تنها یک مرحله با سلب امتیاز سیم کارت فاصله دارد و بایدبه سرعت از سلب امتیاز آن جلوگیری کرد. مدت زمان فاصله بین تخلیه و سلب امتیاز سیم کارت بسیار کوتاه و اگه پیگیر نباشید به سرعت سیم کارت سلب امتیاز میشود و دیگر امکان بازگردانی وجود ندارد.

نتیجه گیری : فقط برای اینکه سیم کارت خود را از دست ندهید، باید قبض تلفن خودرا پرداخت کنید تا مبلغ آبونمان آن صفر گردد. اپراتورها طبق قانون می توانند ،خط های تلفن همراه را در صورت عدم پرداخت آبونمان به صورت یک طرفه قطع و سلب امتیاز کنند . سپس اقدام به بازگرداندن شماره ها به چرخه اپراتور کنند و خطوط را مجدد به لیست فروش خود اضافه کنند که از نظر قانونی مشترک حق هیچ گونه پیگیری در مراجع قانونی را ندارد .

 

 

۱۴۰۳/۳/۲۳

نظرات کاربران

سیم کارت دریافت لیست شماره های 912
سیم کارت