مشاوره رایگان   021.22.22.0903
متقاضی خرید سیم کارت / فروش سیم کارت در محل هستم

در صورتی که مایل به خرید یا فروش غیر حضوری هستید شما را به نزدیکترین دفتر پیشخوان دولت معرفی می کنیم تا به نمایندگی از طرف ما خرید یا فروش را انجام دهند و یا با شماره 88888921 تماس بگیرید.

آهنگ پیشواز برای 3 اپراتور دردسر ساز شد

سیم کارت 912

سیم کارت همراه اول ، ایرانسل و رایتل، از سه ارپراتور مختلف در کشور می باشند که هر کدام از این اپراتورها برای جلب رضایت مشترکان سیم کارت های خود در زمان فروش سیم کارت خدمات خاصی را ارائه می دهند. یکی از این خدمات که شامل سیمکارت های هر سه اپراتور می شود، خدمات آهنگ پیشواز است.

آهنگ پیشواز یکی از انتخاب‌هایی است که مشترکان بعد از خرید سیم کارت اقدام به فعال سازی آن می کنند. بسیاری از مشترکان نیز بعد از مدتی تمایل به حذف آهنگ پیشواز فعال شده بر روی خط خود را دارند. برای این کار با استفاده از کد های تعریف شده از طرف هر اپراتور می توانید برای لغو آهنگ پیشواز، اقدام کنید.

مشکلی که این روزها در خبرگذاری ها خبرساز شده است تمدید آهنگ پیشواز بدون رضایت صاحب سیم کارت می باشد. در همین راستا برخی از تمدید بدون مجوز برخی از خدمات ایرنسل مانند آهنگ پیشباز انتقاد کرده اند و گفته اند این کار روح و روانشان را آزرده است.

مهدی یکی از این کاربران است که در سرویس مشکلات مردم نوشته: این ایرنسل اعصابم بهم ریخته اهنگ پیشواز بطور خودکار تمدید میکنه من اینقدر این ایرانسل کلاهبردار بهم پیام میده که نخونده حذفش میکنم حالا من نفهمیدم که اهنگم باید کد لغو بهش بزنم ایرانسل حق نداره بطور خودکار اهنگ پیشواز من تمدید کنه باید هر کی دوست داره آهنگش تمدید کنه خودش کد بزنه و تمدید کنه دیگه اعصاب برای آدم نذاشته این ایرانسل!

کریم بیگی مسئول روابط عمومی ایرانسل در این باره به سوالات زیر چنین پاسخ داده است:

 

درباره کامنت اعتراض به تمدید خدمات آهنگ پیشباز چه نظری دارید؟

به طور کلی سه روز مانده به پایان دوره اشتراک آهنگ پیشباز پیامکی به مشترک ارسال می شود و کل آهنگی که به عنوان پیشباز مطرح شده، به مشترک اطلاع داده می شود که در حال اتمام مهلت است. پس از آن در زمان و دقیقه پایان اعتبار نیز مجددا به او پیامک می شود و به او اطلاع می دهیم که در حال تمدید خودکار خدمت هستیم و کد اشتراک آهنگها و کد غیرفعال کردن تمدید خودکار را اطلاع می دهیم تا مشترک آهنگ پیشباز خود را غیر فعال کند یا اینکه در هر لحظه بتواند آهنگ فعلی را تا پایان دوره ای که اعتبار دارد، به طور رایگان با آهنگ دیگری جایگزین کند.

 


به عبارت دیگر، اگر مشترک، کد غیرفعال سازی آهنگ پیشباز را وارد نکند، سیستم خودکار، این خدمت را تمدید می کند و هزینه هم از حساب مشترک کسر می شود؟

 

بله، اگر این کار را نکند، سرویس آهنگ پیشباز تمدید می شود. این را در نظر داشته باشید مشترک قبلا برای آهنگ پیشباز ثبت نام کرده. هیچ آهنگ پیشواز و سرویسی که هزینه داشته باشد بدون ارسال کد فعال سازی و بدون تایید مشترک، فعال نمی شود.

بر اساس آمار موجود 115 میلیون سیم کارت فعال در کشور وجود دارد که اگر به صورت میانگین 40 درصد از افراد از این قابلیت استفاده کنند و به دلیل تمدید خودکار و ابهام در روش لغو آهنگ پیشواز، عملیات تمدید خلاف خواسته صاحب سیم کارت انجام شود 46 میلیون مشترک درگیر این مشکل خواهند بود. در صورت کسر 1500 تومان در ازای هر آهنگ پیشواز از سوی اپراتورهای تلفن همراه بیش از 69 میارد تومان را به دست می آورند. در همین خصوص و برای به سرانجام رسیدن و رفع این مشکل، پیگیری های لازم در دست انجام می باشد.

 

۱۴۰۲/۷/۱

نظرات کاربران

سیم کارت دریافت لیست شماره های 912
سیم کارت