مشاوره رایگان   021.22.22.0903
متقاضی خرید سیم کارت / فروش سیم کارت در محل هستم

در صورتی که مایل به خرید یا فروش غیر حضوری هستید شما را به نزدیکترین دفتر پیشخوان دولت معرفی می کنیم تا به نمایندگی از طرف ما خرید یا فروش را انجام دهند و یا با شماره 88888921 تماس بگیرید.

خرید سیم کارت های ایرانی یا عراقی

سیم کارت همراه اول

سیم کارت ها همواره در سفرهای خارجی نقش کلیدی برای مسافرن داشته اند. با توجه به نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی، سوالی که در ذهن مسافران اربعین نقش می‌بندد این است که برای برقراری تماس  و ارتباطات خود به دنبال خرید سیم کارت های عراقی یا سیم کارت های ایرانی باشند؟ در پاسخ به این سوال می‌توان این موضوع را مطرح شده دانست که سیمکارت های ایرانی به صرفه تر است یا سیم کارت های عراقی؟

در دو گزینه ی مطرح شده ی بالا ابتدا استفاده از سیم‌کارت ایرانی و پرداخت هزینه‌ رومینگ و مکالمات به ذهن افراد می رسد و گزینه ی دوم خرید سیم‌کارت عراقی است. باید توجه داشت که اگر سیم‌کارت ایرانی برای این سفر انتخاب شود، بهتر است که حتما از بسته‌های ویژه مکالمه و اینترنت استفاده شود تا هزینه‌ها به مراتب کمتر شود.

از طرفی دیگر اگر سیم کارت عراقی انتخاب برای این سفر باشد باید حتما در نوع خرید دقت شود. چند شرکت فعال در عراق هستند که سیم کارت‌های مسافرتی هفت و 15 روزه را با اینترنت نامحدود به مشتریان ارائه می‌کنند. البته امکان این می‌باشد که مسافران با ارائه پاسپورت، سیم‌کارت‌هایی با عمر طولانی‌تر دریافت کنند که قاعدتاً قیمت آنها نیز متفاوت است.

اپراتور بزرگ همراه اول برای اربعین امسال دو بسته ویژه رومینگ عراق خود را معرفی کرده است. این دو بسته مختص زائران عتبات عالیات است و شامل «اینترنت نامحدود 7 روزه» در عراق است که زائران ایرانی با فعالسازی آن 15 دقیقه مکالمه رومینگی نیز هدیه خواهند گرفت که اینترنت پرسرعت را در شبکه های کورک و آسیاسل ارائه می دهد. همچنین «بسته مکالمه ویژه» ای شامل 15 دقیقه مکالمه رومینگی نیز به زایرین محترم ارائه گردید. متقاضیان استفاده از این بسته های ویژه، می توانند به 2 طریق نسبت به فعالسازی آن اقدام کنند؛ شماره گیری کد دستوری «ستاره 10 ستاره 2913 ستاره 04 مربع» یا مراجعه به پرتال فروش سیم کارت همراه اول به آدرس Shop.mci.ir از جمله این روش هاست.

همراه اول سال گذشته  در اربعین «تعرفه مکالمه با ایران هر دقیقه 9000 تومان»، «تعرفه مکالمه دریافتی هر دقیقه 6000 تومان»، «تعرفه ارسال پیامک 1300 تومان» و «هر مگابایت اینترنت 500 تومان» اعلام کرد که به نظر می رسد امسال شاهد افزایش دست کم 20 درصدی این مبالغ باشیم.

سال گذشته ایرانسل با هدف تسهیل ارتباطات و دسترسی به اینترنت برای زائران اربعین، سه بسته جدید را به فهرست بسته‌های اینترنت رومینگ ویژه اربعین اضافه کرد. این سه بسته جدید، شامل بسته ۷۵ مگابایتی با قیمت ۳۶هزار تومان، بسته ۱۵۰ مگابایتی با قیمت ۶۶هزار تومان و بسته ۳۰۰ مگابایتی با قیمت ۱۲۶هزار تومان هستند. ایرانسل پیش از این، دو بسته دیگر، شامل بسته ۶۰۰ مگابایتی با قیمت ۲۵۰هزار تومان و بسته یک گیگابایتی با قیمت ۳۹۰هزار تومان را در این رابطه معرفی کرده بود. به نظر می رسد امسال این بسته ها دست کم 20 درصد افزایش قیمت داشته باشد.

به همین منظور با توجه به هزینه های رومینگ می توان گفت هزینه خرید سیمکارت های عراقی مقرون به صرفه تر و کاربردی تر می باشد. علاوه بر این به دلیل حجم عظیم زوار اربعین، معمولا سرویس رومینگ در روزهای راهپیمایی اربعین دچار مشکل می شود و برای زوار بهتر است با خرید سیم کارت عراقی و استفاده از شبکه های ارتباطی کشور عراق، از بهترین راه برای برقراری ارتباط با ایران استفاده نمایند.

البته خرید سیم کارت عراقی قطعا هزینه های ارتباطی کمتری را نیز برای مسافران به دنبال خواهد داشت. زیرا اپراتورهای عراقی در این ایام سیم کارت های خود را با تخفیفات ویژه برای ارتباطات درون شبکه ای ارائه می کنند و استفاده از این نوع خدمات برای زائران ایرانی که معمولا به صورت گروهی یا کاروانی سفر می کنند، بسیار با صرفه و اقتصادی می باشد و به آنها کمک می کند تا با خرید چند سیم کارت از یک اپراتور، از ارتباط مستمر و ازران قیمت درون کاروانی در طول سفر بهره مند گردند.

 

۱۴۰۲/۵/۱۶

نظرات کاربران

سیم کارت دریافت لیست شماره های 912
سیم کارت